HISTORIE FIRMY

      Videofilm studio Kutná Hora bylo založeno v roce 1991, jako zařízení navazující na činnost bývalého Filmového studia OKS a SKP Kutná Hora, jehož provozovatelem bylo Okresní kulturní středisko Kutná Hora spolu s bývalým Sdružením klubem pracujících v Kutné Hoře. Majitelem je pan Bohuslav Kučera bývalý dlouholetý odborný pracovník pro fotografií a film OKS V Kutné Hoře, absolvent filmové konservatoře v Praze.
      Téměř třicetiletá zkušenost v oblasti audiovizuální tvorby položila základy k hlavním prioritám jeho činnosti. Jedná se zejména o výrobu videoprogramů, dokumentárních, reportážních a propagačních filmů. Bez významu není ani systematická dokumentace života města Kutné Hory a jeho okolí a práce z archivem filmů a videozáznamů.
      Studio také zajišťuje běžné videoslužby pro občany, jako je natáčení svateb, zhotovování videopřepisů amatérských a rodinných filmů na nosiče DVD, nebo
přenosné disky. Provádějí se zde i převody jednotlivých video a audio systémů.
      Archiv studia dnes slouží široké veřejnosti, jak ke studijním účelům, tak vlastní tvorbě. Čítá 2500 filmových snímků převážně 8 a 16 mm filmů z období 1935 -1989.
      Dále je zde uloženo přes 5 tisíc videozáznamů událostí z let 1985 - 2014. Neustále se doplňují. Ve studiu je i bohatý doprovodný fotografický i tiskový materiál z historie Kutné Hory a některých obcí a měst okresu Kutná Hora. Je zde i ucelený archiv pořadů kabelové a internetové televize od roku 1994. (tel.magazíny, dokumenty apod.)
      Studio spolupracuje s řadou profesionálních tvůrců (moderátoři, komentátoři, výtvarníci, hud. skladatelé apod.) Centrem působení je zákaznické středisko, nově umístěné v ulici 17.listopadu 102, (nedaleko OD Kaufland), které je otevřené vždy každé pondělí a středu od 9 do 12 hod. a od 14 do 16 hodin. Je zde i prezentační prodejna veškeré studiové tvorby.
V současné době je zde umístěna i redakce internetové televize ITV Kutná Hora.